Publikováno

Koloběžku za recenzi – Julie: Nezmar v každém terénu aneb testování koloběžky Mibo Royal

Vyhlásili jsme akci „Koloběžku za recenzi!“ a do světa vyslali několik našich strojů. Recenzenti se pustili do testování s vervou a zde si můžete přečíst jejich pohled na věc 😉

Ráda bych vám představila koloběžku Royal, kterou jsem měla možnost v poslední době vyzkoušet. Místo jejího zrození se nachází v samém srdci Beskyd – v Rožnově pod Radhoštěm, kde sídlí firma Mibo a na výrobu pečlivě dohlíží konstruktér Břéťa Michálek. Koloběžka Royal je vlastně takový větší Mastr.

zkuskolobku-mibo-royal-julie-3

Konstrukce tohoto stroje je tvořena skládacím ocelovým rámem, jehož součástí je integrovaný stojan. Komfortní jízdu zajišťují dvacetipalcová kola s náboji Novatec s dvoustěnným ráfkem na pneumatikách Schwalbe Big Apple (testovaný model). O bezpečnost se starají brzdové čelisti Shimano 4000 a brzdové páky Shimano 4000. BMX řidítka na BMX představci v rámu drží díky A-head redukci s rychloupínákem a jsou vybaveny pěnovými madly s aretací. Součástí řidítek je také zvonek, tolik prospěšný na cyklostezkách velkých měst. Velkou výhodou BMX řidítek je možnost uchycení kapsičky, do které si člověk uschová nejnutnější potřeby (lepení, mobil, peněženku, klíče, atp.)

zkuskolobku-mibo-royal-julie-6

Míry této krasavice jsou: celková délka 160 cm, výška řidítek 98-102 cm, světlá výška 45 mm, výška nášlapu 65 mm, délka nášlapu 41 cm a váha 11,9 kg. Royal unese človíčka o hmotnosti do 150 kg. Přepravní rozměry jsou 133 cm x 60 cm x 17cm, takže se pohodlně vejde nejen do kufru autobusu, či chodby vlaku, ale také do většiny aut.

zkuskolobku-mibo-royal-julie-1

Konečně se dostáváme k tomu hlavnímu – jízdním vlastnostem. Skvělou kombinací jsou 20-palcová kola s tzv. balonovým obutím Big Apple. Velikost kol a šíře pneumatik se velmi vhodně doplňují. Na jediný odraz ujedete delší vzdálenost než třeba na šestnáctkách. „Velká jablka“ pak zajišťují příjemný komfort snad na všech druzích terénu. O jistotu postoje na stupátku koloběžky se postarají dva protiskluzové. Stupátko samotné je dostatečně prostorné a dlouhé i pro větší velikosti chodidel.

zkuskolobku-mibo-royal-julie-2

Celkové hodnocení této slečny koloběžky Royal je za mě velmi pozitivní. Vyzkoušela jsem různá prostředí – od města přes šotolinu, lesní stezky až po cesty plné bláta a kaluží. Cestovala se mnou tramvají, autem i vlakem – pohodlně díky skládacímu mechanismu. Bylo to velice příjemné svezeníčko za každé situace a dokonce i moje psí kamarádka ocenila akční procházku, kdy byla panička rychlejší, na což fenka nebyla zvyklá. Jediné malé bezvýznamné mínus vidím v tom, že koloběžka je dělaná svou velikostí spíše pro vyšší osoby než jsem já, žena 170 cm.

zkuskolobku-mibo-royal-julie-4

Autor: Julie K.

Spolutesterka: fenka Artemiska

zkuskolobku-mibo-royal-julie-5

Koloběžku MIBO ROYAL můžete zakoupit na naší prodejně nebo na e-shopu.