Publikováno

Koloběžku za recenzi – Monika: Mibo Mastr

Vyhlásili jsme akci “Koloběžku za recenzi!” a do světa vyslali několik našich strojů. Recenzenti se pustili do testování s vervou a zde si můžete přečíst jejich pohled na věc 😉

Máme doma dvě velké koloběžky – terénní Doxtor a „koráb“ Mibo Malaga. Akce „Koloběžku za recenzi“ mě nadchla, už dlouho jsem chtěla zkusit, jaké to je jezdit na menším modelu. K testování jsem si vybrala jednu z tzv. městských koloběžek, a to skládací Mibo Mastr se dvěma 16tipalcovými koly.

Za ten týden, co jsme spolu strávily, jsem vyzkoušela jízdu po silnici i terénem, do kopce i po rovině, za sucha i za deště a zde jsou mé poznatky:

  • Tahle kolobka jede dlooouho na jedno dloubnutí. Na rovině a z kopce je jedinečná, vůbec jsem neměla pocit, že bych byla pomalejší oproti velké koloběžce. Kopce nahoru na ní bolí samozřejmě trochu víc než s velkými koly, ale ten rozdíl není zase tak veliký.
  • Má poměrně dlouhou stupačku, pohodlně se na ní tedy střídají nohy. Čekala jsem proto, že budu hodně škrtat, ale projížděla jsem docela bez problémů. I přes dlouhou stupačku totiž zůstává mrštná a dobře se s ní kličkuje.
  • Vyzkoušela jsem i jízdu terénem, a protože normálně jezdím na doxtorce, nečekala jsem od Mastra žádné zázraky. Byla jsem ale velmi příjemně překvapená. Kolobka projížděla lesem plynule skoro bez škrtnutí. Tím, že mám malého psa, vyzkoušela jsem kolobku i v tahu se psem a krásně držela stopu, i do ostrých zatáček (ale my jezdíme pomaleji. Přiznám se, že se silným ohařem bych si do scooteringu s Mastrem netroufla). Jedinou její nevýhodou tak byly silniční pláště a klouzavá stupačka – v lese se hodí ty doxtorčiny zuby, do kterých se „zacvaknou“ boty.
  • Nezvykem pro mě byla (jak jsem to nazvala) „vachrlatá“ řídítka. Tím, že nejsem zvyklá na malé přední kolo, jsem měla ze začátku pocit, jako bych jezdila s hodně citlivým posilovačem řízení. Než jsme se sehrály, občas jsem koloběžkou při odrážení „kvedlala“ doleva doprava.
  • Zajímalo mě také, jakým způsobem se dá složit a rozložit. Napoprvé jsem s tím trochu bojovala a určitě bych ji nechtěla rozkládat každý den. Na druhou stranu složitější skládací mechanismus podle mě zaručuje, že za jízdy můžu být v klidu, koloběžka se nesloží i se mnou. A složená je opravdu malá. Mibo na ni prodává i vak, takže cestovat s ní musí být super.

Celkově se mi Mibo Mastr moc líbila. Není kompromisem mezi skladností a pohodlnou jízdou, protože splňuje obojí. Je to plnohodnotná kolobka, která zvládne všechny terény, jízda na ní je příjemná. A ve složeném stavu se vleze kamkoliv, dovedu si představit, že se mnou letí letadlem na dovolenou nebo jede na hory v autě naloženém až po střechu.

PS: jen jednu věc nechápu. Mibo Mastr je malá mrštná svižná holka, tak proč jen má mužský jméno? 🙂

Testerka a autorka fotografií: Monika Strašáková

Koloběžku MIBO MASTR můžete zakoupit na naší prodejně nebo na e-shopu.