Týden s GT

Týden s GT: Dan brázdí Soběšice

Dali jsme „do placu“ jedno krásné zelené Mibo GT. Půjčíme vám ho na týden za krátký text s dojmy a pár fotografií k tomu. Každý týden zveřejníme pohled testera. Zájemci pište na petr@kolobky.cz. Týden s Gran Turismo!

Takhle dobře se mi do práce už dlouho nevstávalo. Hned ve dveřích do kanclu oznamuju šéfovi, že končím už v 15:00, abych si vyzvedl GTéčko. Nakonec jsem skončil už ve dvě, skočil na šalinu a upaloval na Hybešku, kde už na mě čekal Petr s kolobkou. Chvíli jsem si musel ještě počkat, protože se zrovna skládala kolobka pro Vozňu, který si GT po testování hned pořídil.

Konečně mám Mibo v ruce. Prohazuju s Petrem ještě pár slov, vyřizuju formality a spěchám zpátky do práce. Už při prvním odrazu vím, že kolobku budu milovat. Nejsem žádný znalec, ale můžu s jistotou říct, že tuhost rámu je dokonalá. Pocit, že s takhle nízkou kolobkou musím všude škrtat, je ihned pryč. Překvapí vás co všechno GT zvládne.

Mibo GT

Po práci se vydávám na cestu do Řečkovic. Musím se přiznat, že jsem měl z této cesty velké obavy. Téměř deset kiláků, většina času do kopce, kondička po zimě nic moc. Vyjíždím, pár pořádných odrazů a už se nebojím, že bych to nedal. GT jede prostě skvěle, na silnici je to ideální stroj. 45 minut pohodové jízdy a jsem doma. Nestačím se divit.

Další den si zkouším i cestu do práce. První polovina jen z kopce, to je prostě paráda. Koloběžka je krásně tichá, úzké pláště dělají hodně. Je to krásný pocit, prosvištět kolem nic netušícich chodců, kteří se pak s údivem ohlížejí za kolobkou. GT prostě zaujme.

V sobotu ráno jsem přesvědčen, že GTčko koupím. Už si v hlavě plánuju výlety. Odpoledne vyjíždím na první delší projížďku. Cestu si užívám. Cyklostezka z Mokré Hory do Soběšic vede pořád do kopce, přesto se jede příjemně. Šlapu co to dá. Konečně jsem nahoře.

Do Soběšic mě nechtěli :)
Do Soběšic mě nechtěli 🙂

Do Soběšic mě asi nechtěli, protože závora byla dole. Jedu tedy doprava a měním pevnou cestu za lesní pěšinu. Jízda nabírá uplně jiné rozměry a nemůžu si vynachválit jízdu lesem. Toto je něco, co mě vždy bavilo na kole, a na kolobce tomu není jinak. Tady již GT naráží na své limity. Nízká světlost nášlapu, úzké pláště, to vše průchodnost terénem znepříjemňuje. Nenechávám se však odradit a jedu dál. Vynořuju se v Lesné a pak už jen dlouhá dlouhatánská cesta z kopce, to je nádhera. Všem doporučuji. Výšlap nahoru dá sice zabrat, ale ten dlouhatánský sjezd lesem po asfaltových pěšinkách rozhodně to stojí za to.

A že prý GT je silníční kolobka
A že prý GT je silníční kolobka
Lesní park v Lesné, doporučuji. Vyškrábat se nahoru dá zabrat, ale dlouhý sjezd po asfaltových lesních cestičkách opravdu stojí za to.
Lesní park v Lesné, doporučuji. Vyškrábat se nahoru dá zabrat, ale dlouhý sjezd po asfaltových lesních cestičkách opravdu stojí za to.

Za týden jsem najezdil něco málo přes sto kilometrů. GTčko jsem si zamiloval, na dlouhé výlety po zpevněných cestách je ideální. Jediný důvod, proč jsem si jej nakonec nepořídil je, že moje místo je v lese a ve městě. Proto si pořídím něco malého, s vyšším nášlapem. Můžu však upřímně říci, že až si budu pořízovat velkou kolobku, jediné nad čím budu ještě muset přemýšlet, bude barva rámu a blatníků.

Soběšice, sympatická vesnička.
Soběšice, sympatická vesnička.

Autor: Daniel Mrózek

 

Týden s GT: Vozňa testuje

Dali jsme “do placu” jedno krásné zelené Mibo GT. Půjčíme vám ho na týden za krátký text s dojmy a pár fotografií k tomu. Každý týden zveřejníme pohled testera. Zájemci pište na petr@kolobky.cz. Týden s Gran Turismo!

Pondělí 15.1.2016 – nechávám Kostku Tourku v garáži a vyzvedávám si testovací MIBO GT na prodejně v Brně. Po 22. hodině vyjíždím z odpolední směny nočním Brnem. První odpich levé nohy je jasný, silný a čistý. Koloběžka jde „za nohou“, tuhost rámu je znát!

zkuskolobku-tyden-s-gt-vozna-01 zkuskolobku-tyden-s-gt-vozna-02

GT před nasazením blatníků a s blatníky

Jízda Brnem je velmi „hladká“. Míjím Královopolskou strojírnu a slyším nezvyklý svištivý zvuk. Ano! Opět je to levá vanilka, co pohání nové GT. Zvuk se line od předního kola které rozráží hutný mrazivý vzduch.

Druhý den ráno odvážím Tomíka do školky. Vejdeme se na GT oba? No jasně! Váha 18 kg navíc není skoro znát, jen já funím do kopce jak sentinel. Zadní blatník při jízdě ve dvou je výhodou. Jinak vám zadní pneu stáhne kalhoty 🙂

zkuskolobku-tyden-s-gt-vozna-04

Kolobka stojí před školkou a tatínci vysvětlují svým ratolestím: „tohle je koloběžka SPECIÁLNÍ!“

zkuskolobku-tyden-s-gt-vozna-03

Nádherná vyjížďka se nám povedla v sobotu Brno – Bratčice a zpět. Navštívili jsme zámecký pivovar a také obecní zabíjačku. Koloběžky byly na obdiv místním… Cesta zpět do Brna parádní! Po celou dobu nám foukal ostrý vítr do zad. Do Brna dojíždíme kolem 20. hodiny za deště a sněžení. V tento okamžik jsem měl namotáno 74 km. Což je na první jarní vyjížďku jářku slušné.

zkuskolobku-tyden-s-gt-vozna-06

Závěr je takový, že jsem neodolal a tento stroj zakoupil k plné spokojenosti. Na jaro připraven! 🙂

zkuskolobku-tyden-s-gt-vozna-07

Autor: Martin „Vozňa“ Voznička

zkuskolobku-tyden-s-gt-vozna-05

 

Přesunout se na začátek