Koloběžka Kickbike Safari

14.490,00 

Poslední kus koloběžky Kickbike Safari Sport ve stříbrné barvě. Osazena plášti Schwalbe a brzdami Shimano.

Vyčistit
Katalogové číslo: KOLKICKSAFARI Kategorie:

Popis

Technické specifikace

Rám: hliníkový rám MAX 20

Vidlice: pevná krosová, hliníková

Přední kolo: 28″, ráfek ALEXRIMS MQ19

Zadní kolo: 20″, ráfek ALEXRIMS MQ19,

Zadní plášť: Marathon 20, 47-6406, 20×1.75

Přední plášť: Marathon Racer 28, 40-622, 700-38C, 28×1.50

Řídítka: cestovní, šířka 56 cm

Stupátko: vyšší nášlap 9 cm, nižší nášlap 6cm

Světlost: vyšší nášlap 6cm, nižší nášlap 4cm

Váha: 9,5 kg bez blatníků

Výroční novinka k příležitosti oslav 25 let koloběžkové značky KICKBIKE. Treková koloběžka s koly 28×20“ s diskovými brzdami a cestovními řídítky na výlety všeho druhu.
Tato koloběžka z dílny finského Kickbiku byla vytvořena speciálně k výročí 25 let značky a připomíná staré časy z devadesátých let minulého století, kdy na koloběžkách jezdilo jen pár lidí. Pro radost a ten pocit, že mohou dojet kamkoliv. Dál a po neznámých cestách.
SAFARI je treková koloběžka na výlety všeho druhu. Asfalt, polňačka, šotolina, štěrk, lesní cesta, sem tam kořen. To vše zvládne.
Vybavena je pevnou hliníkovou vidlicí a diskovými mechanickými brzdami Shimano. Trekové předurčení koloběžky vyžaduje také kvalitní obutí, které obstarávají pláště Schwalbe Marathon Racer.
Co vás možná na první pohled zarazí, jsou řídítka. Nejsou rovná, ale divně prohnutá. Proč? Jedná se cestovní řídítka prověřená těmi nejnáročnějšími koloběžkovými expedicemi typu přejezd USA, Tour de France a Giro d´Italia na koloběžce apod. Koloběžkáři umožňují držet vzpřímený postoj, tudíž odpadají nepříjemné bolesti šíje a zad při delších výletech.
Pro výlety s bagáží je přední vidlice vybavena otvory pro uchycení předního nosiče. A samozřejmostí jsou rovněž blatníky, které jsou, stejně jako u většiny Kickbiků, součástí balení koloběžky. Nemusíte je tedy kupovat zvlášť.
Koloběžka je k dispozici v červené barvě s parádním retro plechovým štítkem na hlavové trubce, jak ostatně velí tradice velkých cyklistických značek.
Sečteno podtrženo. SAFARI je koloběžka pro ty, kteří nikdy nevyrostou ze svých klukovských a dívčích let. Pro ty, kteří se nevzdávají svých snů a stále ještě píší svůj příběh. Je čas vyrazit. Dál a do neznáma. Tak jako kdysi Hannu, Alpo a další legendy koloběžkového sportu…

Proč SAFARI?

V devadesátých letech minulého století, kdy na koloběžkách jezdilo jen pár šílenců, se majitel Kickbiku Hannu Vierikko a jeho kolegové Alpo Kuusisto, Tommi Salin, Ville Vickholm a další vydávali na výlety všeho druhu.
„Koloběžky byly pro nás tehdy závody, kdy jste se pokoušeli ujet těm ostatním a nechat je daleko vzadu,“ říká Alpo Kuusisto, tehdejší spolumajitel Kickbiku. „Na podzim naopak, jsme se vydávali na výlety, jejichž cílem bylo jet pospolu a na konci si dát saunu a pár piv. Byly to krásné akce, kterým jsme říkali „safari.“ Při jedné takové akci v roce 1994, ve stejném roce, kdy byl založen Kickbike, jsme začali přemýšlet o Safari s velkým „S.“ Jet dál, po neznámých cestách. A to jsme také udělali.“
Alpo, Hannu a další Finové v devadesátých letech vyrazili nejprve do Švédska, pak z Helsinek do Benátek, na Gibraltar, mnohokrát přejeli Alpy a další hory tam a zase zpět. Potom Jižní Ameriku, Spojené státy a tak dále. Na těžko. Jen oni, koloběžka a pár věcí s sebou. SAFARI!
„Nebyly to první koloběžkové výlety, nebyly, nejtěžší, ani nejšílenější, ale pro nás byly prostě nejkrásnější,“ uzavírá příběh o SAFARI Alpo Kuusisto, nejlepší distanční koloběžkář všech dob.
Na počest oněm časům přináší Kickbike koloběžku, se kterou se můžete vydat daleko. Kamkoliv. Spolehlivou koloběžku s dobrými brzdami, které Finové před pětadvaceti lety při sjezdech nekonečných alpských průsmyků tak zoufale postrádali. Koloběžku s cestovními řídítky, které možná vypadají divně, ale které prověřili ty nejšílenější koloběžkové expedice – Tour de France, Paris- Roubaix, Girod d´Italia. Na výlety všeho druhu opravdu fungují.
SAFARI je koloběžka pro ty, kteří nikdy nevyrostou ze svých klukovských a dívčích let. Ze svých snů. Pro ty, kteří žijí svůj příběh…

Hmotnost 9,5
Barva Červená
Koloběžka Kickbike Safari

Další informace

Barva

Červená, Stříbrná

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Koloběžka Kickbike Safari“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blue Captcha Image
Refresh

*

Přesunout se na začátek